Hallituse eemaldamine

Kuulutuse number: 9017977

  • Hallituse eemaldamine (foto #1)
  • Hallituse eemaldamine (foto #2)
  • Hallituse eemaldamine (foto #3)
  • #1
  • #2
  • #3

Hind määramata

  • Kogus 1 tk
  • Maksmine Sularahas, ülekandega
  • Asukoht Tallinn
  • Lisatud 14.08.2019 21:08

Saada sõnum

Kirjeldus

Hallituse eemaldamine

Teostatud tööde garantii

Kirjeldus

Miks hallitus üldse tekib ja kuidas seda probleemi lahendada.

Välisseinad ja -tarindid

Vihmavesi võib sattuda seina sisse halvasti tihendatud ühenduste kaudu. Kondensaat tekib siseruumidest tuleva õhu lekkimisel läbi seina. Pärast väga tugevat vihma võib tellisseina koguneda suurtes kogustes vett, mille tulemuseks võib olla seinaga kokkupuutuvate materjalide, nt tuuletõkete suurem niiskuskoormus. See on üks hallituse tekkimise põhjus. Eriti kergesti tekib see kipsplaatides.

Abinõud: Ehitustehnilised meetmed, mis tagavad kuiva ja õhutiheda konstruktsiooni. Pealiskasvuga, nt samblaga kaetud pindu töödeldakse vahendiga . Ülejäänud pindu võib töödelda ennetavalt, et vältida hallituse hilisemat teket.
 

Keldrid

Keldrite välisseina täiendav isolatsioon kujutab endast riskantset ettevõtmist, sest seinas olev niiskus ei pruugi ära kuivada. Ka isoleerimata seintel võivad olla pealiskasvust tingitud inetud värviplekid. Eriti tundlikud pealiskasvude tekkimise suhtes on põranda vastas olevad puitkonstruktsioonid ja välisseinad. Abinõud: Vältige puidu ja orgaaniliste materjalide kasutamist niiskete konstruktsioonide ühenduskohtades. Abinõusid võib rakendada nii sise- kui välisseintel. Väliskülje võib varustada isolatsiooni ja/või niiskustõkkega. Sissepoole saab teha põranda ja seinte mehaanilise ventilatsiooni. Pealiskasvuga, nt samblaga kaetud pindu töödeldakse vahendiga . Ülejäänud pindu võib töödelda ennetavalt, et vältida hallituse hilisemat teket.

Pööningud ja katusetarindid

Pööningutel, mille talad on hästi isoleeritud, kuid mille ventileerimine toimub välisõhuga, tekib aeg-ajalt, eriti talvel, madal temperatuur ja kõrge õhuniiskus.Niiske siseruumide õhk, mis liigub läbi halvasti tihendatud talade, suurendab kondensaadi tekkimise riski. Puidule ja teistele materjalidele tekib täiendav niiskussurve, ning teatud juhtudel kaasnebki sellega hallitus.

Abinõud: Ehitustehniliste meetmete rakendamine, mis tõstavad temperatuuri ja/või alandavad õhuniiskust. Vähendage näiteks ventilatsiooni ja takistage niiske siseruumide õhu lekkimist pööningule. Juba olemasoleva pealiskasvuga pindu töödeldakse vahendiga . Muid pindu võib töödelda profülaktilisel eesmärgil.

Vundamendid

Vundamentidel, mille ventileerimine toimub välisõhuga, on õhu- ja temperatuuritingimuste kontrollimine keeruline. Maapinnas toimuv aurustumine koos väljast tuleva niiske õhuga tekitab pinnases olevale materjalile suure niiskussurve. Inertse konstruktsiooni tõttu jääb vundament külmaks ka kevadel ja suvel. Niiske välisõhk tungib pinnasesse ja nii võib külmadel pindadel tekkida kondensaat. See on aga soodus pinnas hallituse ja mädaniku tekkimiseks.

Abinõud: Ehitustehniliste meetmete rakendamine, mis alandavad suhtelist õhuniiskust ja/või tõstavad temperatuuri (nt ehituskile paigaldamine maapinnale, isolatsioon, niiskuse eemaldajad jne.). Oluline on tagada, et majja ei tungiks lõhna. Juba olemasoleva pealiskasvuga pindu töödeldakse vahendiga . Muid pindu võib töödelda profülaktilisel eesmärgil. Mädanikuga puitosad tuleb välja vahetada.
 

Vannituba

Pärast teatud aja pikkust kasutamist tekivad vannitoa vuukidesse sageli hallitus ja bakterid. Tihti esineb seda näiteks ka seebialuste juures.

Abinõud: Töödelge vahendiga ja peske pind üle. Tugevalt kahjustatud niiske vuugitäide tuleb eemaldada ja uuega asendada.

Veekahjustused

Pärast veekahjustusi või üleujutust kasvab hallituse tekkimise oht oluliselt.

Abinõud: Samaaegselt pindade kuivatamise ja saneerimistöödega tuleb töödelda hallitusest kahjustatud pindu va­hendiga . Muid pindu võib töödelda profülaktilisel eesmärgil. eemaldab ka pärast vee äravoolamist jäänud võimaliku ebameeldiva lõhna ja bakterid.

Terminiga "ehitustehnilised meetmed" mõeldakse probleemi põhjuse kõrvaldamist või konstruktsiooni muutmist niiskuskindlaks. Töötlemine vahendiga on enamasti ehitustehnilisi meetmeid täiendav abinõu. Konsulteerige spetsialistiga, et valida tõepoolest õiged abinõud.

Kasutaja info

univex

Registreeritud 20.03.2008

Teised kuulutused kasutajalt

Valikusse

Teata

okidoki kasutab teenuste isikupärastamiseks küpsisefaile. Täpsemalt